Ugrás a fő tartalomra

A BRSE nyerte a Diamant Kupát

Békéscsabai győzelemmel ért véget a Kaposvár Arénában megrendezett Diamant Kupa női röplabda felkészülési torna. Az első hely sorsáról döntő szombat délutáni mérkőzésen a házigazda kaposváriak 3-1-es vereséget szenvedtek a BRSE gárdájától.

A Magyar Kupa-címvédő és 2019-es Bajnokok Ligája-főtáblás Vasas Óbuda legyőzése után a Swietelsky-Békéscsaba várt az 1. MCM-Diamant Kaposvár csapatára a Diamant Kupa felkészülési röplabda torna utolsó mérkőzésén. Sasa Nedeljkovic tanítványai jól kezdték az összecsapást, és gyakorlatilag végig vezetve 25-16 arányban megnyerték az első játékrészt. A második felvonásban fokozatot váltott a Békéscsaba gárdája és igen hamar tízpontos előnyt építettek ki a házigazdával szemben. A kaposváriak mestere jól nyúlt bele a mérkőzésbe, a cseréknek köszönhetően azonban, csak zárkózni tudtak Bodovicsék, fordítani már nem. A második játékrészt a Békéscsaba nyerte 25-20 arányban. A harmadik szett már szorosabb játékot hozott, de a végén újra a vendég együttes koncentrált jobban, így a játszmát a Békéscsaba húzta be 25-21-re. Hasonlóan szorosan alakult a negyedik szett is, a végjátékban viszont újra a BRSE bizonyult jobbnak. A záró játékrészt 25-21-re, a mérkőzést pedig 3-1-re nyerte a Békéscsaba, így a viharsarkiak nyerték a Diamant Kupát.