Ugrás a fő tartalomra

Lendületben a kaposvári atléták

Kiválóan teljesítettek az elmúlt időszakban a kaposvári atléták.

Az Arany úti sportcentrumban készülő sportolók közül nagyszerű eredményt ért el Horváth Barnabás, az MG Produkt Kaposvári AC fiatal sportolója (képünkön) a Budapesten megrendezett junior és U23-as országos bajnokságon. A tavalyi év ifjúsági magyar bajnoka idén a juniorok között is kiválóan szerepelt: a  3000 méteres akadályfutásban, taktikus versenyzéssel, nagy hajrával szerezte meg az előkelő 2. helyet. Eredménye 9:51.19, ami új egyén csúcs! A junior (18-19) korosztályban Vatulik Réka képviselte a Favorit AC-t, és az első napon, 400 méteren, idei legjobbjával a nyolcadik legjobb időt érte el. Másnap 400 méter gáton állt rajthoz a kezdődő viharban, és végül a szakadó esőben a hatodik helyen ért célba. Az ifjúságiaknál (16-17) Balassa Andrea állt rajthoz súlylökésben és diszkoszvetésben. A versenyző először a súlylökés döntőjébe jutott be, és fokozatosan javítva eredményén, végül ötödik lett. Ezt követően diszkoszvetésben állt rajthoz, ahol egyéni csúcsot dobva a hatodik helyen végzett.